Marlies Dinjens
  • Home
  • Over Marlies
  • Werk met mij
    • Online schrijfprogramma (met en zonder persoonlijke coaching)
    • Schrijftrainingen en schrijfcoaching
    • Copywriting voor organisaties
    • GRATIS online schrijftraining
  • Mijn boek
  • In de media
  • Portfolio
  • Blog
  • Contact
  • Reviews over mij
  • Menu Menu

Nieuwsbrief

Contactgegevens

0031-611325678

info@marliesdinjens.nl

@Liesdinjens

@Liesdinjens

Instagram feeds

liesdinjens

Alweer zeven jaar samen met deze leuke man. 💚 D Alweer zeven jaar samen met deze leuke man. 💚 Dat vier je natuurlijk in Mokum met een bezoekje aan Vermeer. Samen met de rest van Nederland (en de wereld) liepen we langs de schilderijen. En natuurlijk even de pont genomen naar mijn oude buurtje. #noordgestoord #vermeer #jubileum #mokum #rijksmuseum
Zaterdagochtend koffie gedronken met de twee leuks Zaterdagochtend koffie gedronken met de twee leukste mannen ❤️. Bij Green UP, een duurzaam warenhuis aan de Oudegracht, waar ooit de bibliotheek zat. Trouwens ook een leuke plek voor Sint of de kerstman om nog een groen cadeau te scoren. #abel #utrecht #030 @de_overvecht_fotograaf
Hoe wek je de recente geschiedenis tot leven, in w Hoe wek je de recente geschiedenis tot leven, in woord en beeld? Die vraag fascineert mij nog meer sinds ik een non-fictie boek schreef. 

Het algoritme van Netflix schotelde mij dit weekend de Duitse film Das Versprechen voor uit 1995. Een geschiedenis over twee geliefden die uit elkaar worden gedreven door de Berlijnse Muur. 

Deze film oogstte vlak na de val van de Muur veel kritiek in Duitsland, zo las ik. Het verhaal zou een te negatief beeld schetsen van de DDR.

In de afgelopen jaren zijn er echter veel Duitse films verschenen die wel de duistere kanten van Oost-Duitsland belichten, zoals uitsluiting en vervolging. Denk aan Das Leben der Anderen, Barbara of Das schweigenden Klassenzimmer. Nu zoveel jaar later kan die kritische historische blik wél. 

Een paar jaar terug bezocht ik in Berlijn Hellersdorf een Museumwohnung uit de DDR (tip!), waar je in de geschiedenis kunt ronddwalen en alle laden opentrekken. (Zie foto). Van dit type woning zijn er in Oost-Berlijn honderdduizenden gebouwd. 

Als je zin hebt in een trage, Duitse film uit de 90s met historische beelden en een vleugje Bouquetroman, dan is das Versprechen zeker een aanrader. #storytelling #tips #berlijn #berlin #ddr #kijktip #schrijven
Bliksembezoekje gebracht aan Zutphen gisteren en d Bliksembezoekje gebracht aan Zutphen gisteren en daarna weer met gezwinde spoed terug naar onze lieve Abel. Ook een kiekje geschoten bij de IJssel. #hollandscheluchten #ijssel #zutphen #familie
Kunst uit eigen tuin. Kunst uit eigen tuin.
"Tekenen is schrijven en schrijven is tekenen. Bei "Tekenen is schrijven en schrijven is tekenen. Beide doe je met dezelfde beweging van je hand en arm en letters zijn eigenlijk getekende vormen", aldus Etel Adnan.

Van haar hand is nu een overzichtstentoonstelling ‘Kleur als taal' te zien in het Van Gogh Museum. Ze was niet alleen kunstenaar, maar ook dichter/schrijver en filosoof.

Adnan groeide op in Beiroet, Libanon, dat destijds door Frankrijk werd bestuurd. Iedereen leerde Frans op school. En Arabisch, de taal van de meeste inwoners, werd een tweederangs taal. Kunst was voor haar een manier om zich vrijer uit te drukken. Ze overleed helaas voor de expositie, op 96-jarige leeftijd.

Ik leerde tijdens het bezoeken van de expositie ook nog een nieuw woord: leporello. Haar liefde voor taal en beeld komt namelijk ook samen in deze als een accordeon gevouwen boekjes.

De zomer is altijd een mooi moment om nieuwe inspiratie op te doen voor je werk. Hiervoor kan ik je een bezoek aan deze prachtige expositie zeker aanrader. Op een of andere manier prikkelen de kleurrijke werken je brein.

Mijn tip: boek het eerste tijdslot en ga meteen naar deze expositie voor je nog een blik werpt op de permanente collectie van Van Gogh. Al om tien uur 's ochtends lopen de zalen vol met toeristen.
@vangoghmuseum 

#schrijven #inspiratie #kunst
Ik was vorige week met deze twee prachtige mannen Ik was vorige week met deze twee prachtige mannen een paar dagen in die prachtige stad. #mokum
Hoe schrijf je nu die goede kop/headline/titel bov Hoe schrijf je nu die goede kop/headline/titel boven je verhaal? 

Uiteraard kwam dat aan bod tijdens de online training Journalistiek Schrijven, die ik donderdag gaf voor NIOW Taal- en tekstexperts. 

Ik putte hiervoor uit mijn eigen kennis van koppenmaken op verschillende krantenredacties en gebruikte een verhaal dat ik onlangs las op de site van Villamedia over de teloorgang van de traditionele nieuwskop. (Volg ook het account daarover van de schrijver van dit artikel: @topdiekrantenkop)
 
Een paar tips: 

-  Een echte goede kop doet de wenkbrauwen fronsen en nodigt uit tot verder lezen. 
 
- Zet een vragende zin in je kop, maar alleen als je in het artikel ook antwoord geeft. 

- Een kop met een citaat werkt goed boven een interview. 

- Kop je verhaal zoals je het in een paar zinnen aan de bar vertelt. 

In de training Journalistiek Schrijven leer ik in twee sessies van drie uur hoe je een sterkte tekst schrijft. Daarbij komen alle aspecten aan bod: een kop, intro en de juiste structuur en opbouw. En ook hoe je zorgt dat journalisten jouw persbericht interessant vinden en de tekst aansluit bij de wensen van je doelgroep. 

Dit was weer de eerste training na mijn verlof en wat was het weer leuk om te doen! Niet in de laatst plaats vanwege het enthousiasme van de deelnemers. 

Ik heb nu alweer zin in sessie twee van deze training, volgende week donderdag! #schrijftraining #journalistiek #schrijfcoach #schrijven
Jouw tekst ziet er een stuk aantrekkelijker en fee Jouw tekst ziet er een stuk aantrekkelijker en feestelijker uit door het toepassen van een simpele truc....

Op de Hogeschool van Amsterdam gaf ik een tijdje het vak Beleidsmatig Schrijven bij de opleiding Sociaal Juridische Dienstverlening. Eindopdracht van het vak was het schrijven van een beleidsnota. 

Soms zakte de moed mij in de schoenen wanneer ik een hele lap tekst zag zonder onderbreking. Ik leerde de studenten een simpele truc: gebruik tussenkopjes om meer structuur aan te brengen in je tekst. Dit geeft een veel rustiger beeld bij het lezen van je tekst. 

Nog beter: gebruik prikkelende tussenkopjes. Op die manier help je de lezer door je tekst heen. Bovendien kan de collega/wethouder/lezer van de nota de tekst scannend lezen in het geval van tijdgebrek. 

Simpel, maar effectief. 

Deze tip geef ik in al mijn schrijftrainingen en opent de ogen van veel van mijn cursisten. Uiteraard is die ook terug te vinden in mijn online schrijftraining waarin je aan de hand van video's en opdrachten sterke teksten leert schrijven voor jouw doelgroep. Wil je hier meer over weten? Stuur mij dan een bericht of kijk op mijn website. Link in bio. 
#schrijftraining #schrijftip #content #schrijven #onlineschrijftraining
In het schilderachtige Piemonte zag ik op een midd In het schilderachtige Piemonte zag ik op een middag een blauweregen die zich om een pergola heen worstelde. Eenmaal thuis plantte ik er eentje in de tuin. 

Het eerste jaar bloeide de blauweregen bescheiden en werd het een klein afdakje tegen de zon. Het jaar erop was er sprake van een mooie afrastering , maar de blauwe bloemen bleven uit. Tot het derde jaar, dit voorjaar. Langzaam maar zeker groeien er steeds meer prachtige paarsachtige trossen en heb ik eindelijk mijn feeërieke Italiaanse droomplek gecreëerd.

Waarom vertel ik dit? Eigenlijk is het met content maken precies hetzelfde: je hebt een doel in je achterhoofd (meer klanten, bezoekers naar je website of lezers voor je blog). Hiervoor maak je een plan. Je zaait, zaait en steeds meer beginnen de contouren van je succes vorm te krijgen: het aantal blogs en bezoekers op je website groeit, eindelijk krijg je meer likes op LinkedIn of inschrijvingen voor je nieuwsbrief.
En dan opeens, wanneer je misschien zelfs denkt dat alle moeite voor niets is geweest, word je benaderd door je droomklant, bijvoorbeeld via je LinkedIn-profiel. Iemand koopt zomaar je online training zonder dat je die klant persoonlijk kent. Het is mij allemaal overkomen.

Wil je weten hoe je dit zelf kunt toepassen? Lees dan verder in de blog op mijn website via de link in bio. #storytelling #piemonte #tekstschrijven #contentstrategie
Wil je een online cursus Journalistieke Vaardighed Wil je een online cursus Journalistieke Vaardigheden ontwikkelen? Met die vraag kwam de Stichting Nederlandse Lokale Publieke Omroepen bij mij. Deze e-learning draagt bij aan de professionalisering van de lokale journalistiek, waar vaak vrijwilligers werken zonder journalistieke opleiding.

Ik was natuurlijk meteen enthousiast over deze opdracht waarin mijn werk als journalist, hbo-docent, trainer en schrijver samenkwam. In de training leren lokale journalisten meer over de basisvaardigheden, zoals hoe je nieuws herkent of een goed stuk schrijft.

Uiteraard mocht daarbij de basisregel over de 5 w’s en de H niet ontbreken: wie, wat, waar, waarom, wanneer en hoe. (Wist je dat je deze vragen kunt gebruiken om elk nieuwsbericht of persbericht beter te maken? Beantwoord deze vragen in de intro/lead van je tekst en je hebt een nieuwswaardig bericht).

Inmiddels hebben tientallen lokale journalisten de training gevolgd. Samen met Simon( @de_overvecht_fotograaf) mocht ik de opdrachten voor de cursus als docent ook beoordelen.

Esther Drummen, bureaucoördinator en eindredacteur bij RTV Maastricht volgde de e-learning. “Het was een goede mix tussen theorie en praktijk. De feedback van de docenten was helder en het was leerzaam. Ik heb meer zelfvertrouwen gekregen bij het schrijven.” #schrijftraining #journalistiek #workshop #elearning #schrijfcoach #storytelling
"Dit is het enige wat telt, lieverd, dat iemand me "Dit is het enige wat telt, lieverd, dat iemand meer in je ziet dan je wist dat er te zien was." Dit is de mooiste liefdeszin uit de Nederlandse literatuur volgens deelnemers van een peiling van de Stichting CPNB. Geschreven door Arthur Japin.

Inderdaad een prachtige zin. Niets meer aan toe te voegen. Net zoals aan onderstaand schrijfadvies. Toepasbaar voor een roman, maar ook voor een post hier op Instagram of LinkedIn.

Volgens de auteur is de zin wat betreft stijl niet per se bijzonder of mooi. "Maar hij is wel kernachtig. Het is een zin die dicht bij me ligt, en dat is sowieso het geheim van dit soort dingen: als je dicht bij jezelf blijft, bij iets wat je zelf hebt ervaren, dan heb je de grootste kans dat mensen zich erin herkennen."

Misschien vind je het lastig om dichtbij jezelf te blijven met je teksten. Gebruik dan deze tips: 

-  Lees je tekst hardop voor. Zijn er woorden die je normaal niet gebruikt? Jargon? Kies dan voor woorden die dichterbij jezelf liggen.
-  Neem een vriend in gedachten waarvoor je de tekst schrijft en richt je tot deze persoon.

#schrijftraining #schrijfcoach #storytelling #onlineschrijftraining #content #tekstschrijver #copywriting
40. Een heel bijzondere verjaardag, die ik vierde 40. Een heel bijzondere verjaardag, die ik vierde samen met Simon én mijn zoon Abel die op Eerste Kerstdag is geboren. Nog nagenietend van deze twee mijlpalen ben ik sinds kort weer aan het werk na mijn zwangerschapsverlof.
 
Ik ben gestart met een mooi project: als freelance redacteur en communicatiemedewerker werk ik voor het Centre of Expertise Urban Governance and Social Innovation, een onderzoeksprogramma van de Hogeschool van Amsterdam dat zich bezighoudt met grootstedelijke vraagstukken, zoals duurzaamheid, de woningmarkt of het winkelaanbod in Amsterdam. 
 
In de afgelopen weken maakte ik LinkedIn-posts, tweets, websiteartikelen en de nieuwsbrief. Met mijn content vergroot ik de zichtbaarheid van het CoE en breng events en nieuws bij de juiste doelgroep onder de aandacht. 
 
Op de HvA vinden veel bijzondere onderzoeken plaats. Door middel van storytelling (met een tekst, podcast, social media, of magazine) kan het grote publiek hier ook kennis mee maken. Fijn dat ik hier weer een bijdrage aan mag leveren. #content #storytelling #copywriter #schrijftraining
Gespot in de Achterhoek: "De beste manier om te pr Gespot in de Achterhoek: "De beste manier om te praten is soms stil te wezen." 
#tekstschrijven #tegelwijsheden #achterhoek #taal
Breaking news😀. Op Eerste Kerstdag is onze zoon Breaking news😀. Op Eerste Kerstdag is onze zoon Abel geboren. Woorden schieten te kort, zelfs voor een tekstschrijver. We zijn heel erg blij met ons kerstmannetje. 🎄🥂Het gaat goed met ons. 

Zwanger zijn en bevallen doe je niet alleen. Ik wil mijn lieve vrienden en familie bedanken voor hun tips, grappen, spullen, boeken en wijze woorden: you know who you are. De geweldige vrouwen van @verloskundigenfam die mij bij stonden met raad en daad, geduld, vakkennis en liefde alsmede de mensen in het WKZ. 
En niet in de laatste plaats mijn man Simon: ik houd van jou💚. 
Laten we de rol van mannen tijdens de zwangerschap en bevalling absoluut niet onderschatten, ook al is de meeste communicatie nog steeds alleen op de moeder gericht alsof de vader aan de zijlijn staat. Niets is minder waar. #kerstkind #zwangerschapsverlof
Met @jeltekrist hebben Simon @de_overvecht_fotogra Met @jeltekrist hebben Simon @de_overvecht_fotograaf en ik net een 'onmaakbare promotiefilm' gemaakt voor zijn boek 'De kunst van het onmaakbare'. Ik mocht alvast meelezen met dit bijzondere boek: een combinatie van een zelfhulpboek en een roman. Net als bij het maken van de video had ik veel plezier tijdens het lezen van dit boek. De bekende psychiater Dirk de Wachter noemt het boek "vlot geschreven met herkenbare personages en een mooie vormgeving." Vanaf morgen in de winkel. De video staat binnenkort online. Simon helpt je overigens graag met het maken van een promotiefilm voor je boek of project . #video #promotiefilm #schrijfcoaching #schrijftraining
Hoe kunnen vrouwen elkaar versterken in werksituat Hoe kunnen vrouwen elkaar versterken in werksituaties en elkaar op die manier verder brengen? Dat is een thema dat mij de afgelopen jaren steeds meer boeit. Per toeval sprak ik hier over met studente technische informatica Liza Darwesh, tijdens een interview voor de website van @hogeschoolvanamsterdam . 

Naast het volgen van ingewikkelde vakken over quantum computing, maakt Liza zich hard om meer vrouwelijke studentes te motiveren om ook voor HBO ICT te kiezen. Dit doet ze onder anderen door haar inzet voor Fem IT, een vereniging voor vrouwelijke studentes binnen de HvA. Zelf heb ik een tijd als docent gewerkt bij deze studie en vaak telde het klaslokaal maar een paar vrouwen.

Liza vertelde dat vrouwelijke studentes die als enige vrouw in een klas vol mannen zitten, soms moeite hebben om een vraag te stellen. Ze zijn bang om af te gaan en als dom bestempeld te worden. Liza besloot daarop om deze jongerejaars te helpen met hun huiswerk. Met een mooi resultaat. Ze haalden goede cijfers voor tentamens en de manlijke studenten die daar jaloers naar keken, vroegen deze studentes nu zelf om hulp. Link naar het verhaal staat in mijn bio. #copywriting #hva #storytelling #tekstschrijver #schrijftrainer
Na Amsterdam was de volgende stop een huisje in he Na Amsterdam was de volgende stop een huisje in het bos. We liepen rond op het kroondomein van WA, bezochten per fiets en auto pittoreske dorpen en vandaag de paleistuinen van @paleishetloo. Wat een indrukwekkende tuinen waar je je bijna in Versailles waant. #tip Er staan nu ook een aantal sculpturen van Daniel Libeskind met als thema klimaatverandering. Erg mooi en actueel..... 
We deden ook nog de 'oranjewandeling' langs allerlei highlights in de natuur. Een excursie waar de deelnemers van 'We zijn er bijna' zeker warm voor zouden lopen. #lekkerwegineigenland #paleishetloo #vakantie #veluwe #bos #tip #selfiemeteenkoe
We hingen de toerist uit in Mokum. Maakten foto's We hingen de toerist uit in Mokum. Maakten foto's bij bruggen en keken naar kunst. Zoals de expositie over Frida Kahlo @cobramuseum. Ook bezochten we een fotoexpo over Fred Stein, een joodse fotograaf die eerst van Dresden naar Parijs en daarna naar New York vluchtte. Een tentoonstelling over straatfotografie, storytelling, maar zeker ook over veerkracht en jezelf opnieuw uitvinden. In het @joodshistorischmuseum waar je opvallend lekker kunt lunchen! 
En we gingen naar de film bij @pathe Arena. Nostalgie, want ik werkte ooit in de Arena waar ik opgewarmde kroketten verkocht en bier tapte. De film Meskina is een romcom zonder het cliché einde. #kijktip 
#Amsterdam #mokum #020 #inspiratie #storytelling #fotografie @joodscultureelkwartier
Prettig weekend namens mij en deze kip. #selfiemet Prettig weekend namens mij en deze kip. #selfiemeteenkip #weekend
Laad meer Volg op Instagram
© Auteursrecht - Marlies Dinjens
  • Twitter
  • Dribbble
  • Home
  • Over Marlies
  • Werk met mij
  • Mijn boek
  • In de media
  • Portfolio
  • Blog
  • Contact
  • Reviews over mij
Scroll naar bovenzijde